Informaciją ištrina vaikai arba senoliai

Duomenys LondoneSvarbios informacijos iš kompiuterių pasigedusiems žmonėms data recovery in London paslaugos tampa tikru išsigelbėjimu, norint atgauti reikalingus, bet prarastus duomenis. Galima sakyti, kad nuo duomenų ištrynimo niekas nėra iki galo apsaugotas. Ir vis dėlto kompiuterių meistrai patikintų, jog kompiuterių ir usb data recovery dažniausiai būna aktualu būtent vyriausio amžiaus žmonėms arba tėvams, kurių mažieji vaikučiai nepaklusniai prikrėtė išdaigų. Kodėl taip nutinka, kad vyresnio amžiaus kompiuterių naudotojai bei vaikai nuolat praranda informaciją?

Vyresnioji karta

Iš tiesų ne vienas bibliotekoje dirbantis žmogus žino, kaip bijo ir drovisi kompiuteriu dirbti vyriausi žmonės. Kas jau kas, bet garbaus amžiaus žmonės prie technologijų prieina ne su didžiausiu džiaugsmu, o su begaline baime. O kas, jeigu ką nors sugadins? O jeigu kas nors išsitrins? Apims panika ir norėsis kuo greičiau bėgti. Kartais atsiranda kokia nors lentelė ant ekrano, jeigu esi šiek tiek pažengęs, tiesiog bandai ją išjungti, spaudžiant iksiuką. Tačiau ir tai gali nepadėti, lentelė gali nedingti… Tokios ir panašios mintys kamuoja ne vieną vyresnio amžiaus žmogų ir dažnas net nepradeda naudotis kompiuteriu. O tie, kurie pradeda, labai nusivilia, jeigu ne viskas pavyksta taip, kaip norisi. Jeigu kokiam nors vyresnio amžiaus kompiuterio naudotojui pradings informacija, gali būti, kad jis dėl to net labainesiviešins. Jis tiesiog tyliai ramiai nuspręs daugiau niekada nebesiartinti prie to monstro – kompiuterio. Nors tai yra kvailystė, nes būtent pažanga turėtų vesti į priekį. Pažanga, o baimė. Iš tiesų, kartais vyresnio amžiaus žmonės iš nežinojimo kaip naudotis ar baimės pasirodyti netikėliais bei kažko paklausti pridaro bėdos ir pavyzdžiui ištrina svarbius duomenis iš kompiuterio. Niekam to nesinori linkėti, bet kartais tai nutinka.

Jauniausi naudotojai

Vaikai turėtų būti nuo jaunų dienų mokomi kompiuterinio raštingumo ir saugaus elgesio su kompiuteriu. To reikėtų mokyti pirmiausiai. Tačiau tėvai paprastai galvoja, kad mažyliai yra dar per kvaili suprasti kažką daugiau, todėl pagrindinis kompiuterio naudojimas būna tiesiog davimas pažaisti su kokiomis nors programėlėmis arba su kažkuo kitu. Tiesiog galima pažaisti. O jeigu vaikai vieną dieną užsimano patys pažaisti ar per kompiuterį pažiūrėti savo filmukus, tada jie gali panorėti patys ir įsijungti. O jeigu nemokytas vaikas pats bando rasti kompiuteryje, kas įdomu, taip ir nutinka, kad kartais gali dingti svarbūs duomenys.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>