Kaip veganai renkasi maistą

Populiarėjant veganizmo, vegetarizmo ir ekologinėms idėjoms, produktų ženklinimas tampa dar svarbesniu. Kalba eina apie maisto produktus, kuriuos turi rinktis vartotojai, nuspręsdami, ar jiems tinka tam tikras maistas.

Ko nevalgo vegetarai

Kokie produktai geriausi?Mes jau žinome, kad vegetarai niekada neužsisakys jautienos šašlyko arba kokio nors kepsnio. Tačiau taip pat vegetarai negers ir pieno. O ar žinojote, kad taip pat jie nevalgys ir kiaušinių? Be to, jie tikriausiai nevalgys jokių produktų, kuriuose bus galima rasti gyvulinės kilmės maisto pėdsakų, tarkime, sviesto. Be to, jie nevalgyti turėtų ir žuvies, ir kiaušinių, ir visko, kas kažkiek susiję su gyvūnais. Kai kurie nevalgys ir grybų, nes kažkodėl grybus laikys taip pat beveik gyvūnais. Jie valgys viską, kas auga ant žemės, ant medžių, ir yra augalai.

Kuo svarbus produktų ženklinimas

Sakoma, kad paklausa diktuoja rinkos įstatymus. Jeigu žmonėms kažko reikia, jie tai ima gauti. Kol kas veganiškas ir vegetariškas maistas visur yra brangesnis, tiek pagamintas, tiek jo produktai. Tai nebūtų taip brangu, jeigu ne tai, kad didžiausia didmeninė prekyba yra plačiosioms masėms sukurta, o tai, kas vegetariška, dar nėra taip masiškai gaminama. Tačiau dėl to kiekvienam vegetarui ir yra labai svarbu produktų ženklinimas. Tik pagal tai, ką jie randa ant produkto pakuotės, jie gali nuspręsti, ar pirks tam tikrą dalyką, ar jo atsisakys. Pavyzdžiui, vietoje gyvulinės kilmės pieno jie renkasi sojų pieną, vietoje normalios mėsos valgo soją ir pan. Tačiau čia yra tokie ir taip savaime suprantami dalykai. Daugiau problemų kyla su tais produktais, kurių sudėtys iš tiesų yra kupinos daugybės visokių produktų ir jų pėdsakų. Štai tada ir tenka skaityti smulkiai etiketes, kas gi ten parašyta, ir ką galima valgyti, o ko negalima. Net ir perkant šokoladą, tenka gilintis, ar jame naudotas gyvulinės kilmės sviestas, ar augalinės. Ar naudotas karvės pienas, ar sojų. Nors tų medžiagų ten gali būti ir labai mažai. Aišku, kai žmonės nevalgo mėsos ir panašių dalykų dėl įsitikinimų, susijusių su gyvūnų teisėmis, tai jie tada labai ir nenusikals, jeigu atsakąs šokolado, kurio kąsnyje bus 0,001 miligramo pieno. Tačiau, kai žmogaus vegetarystė yra dėl sveikatos, dėl alergijos, tai ir tokia dozė gali būti mirtina. Tad tenka itin akylai skaityti, koks yra produktų ženklinimas, kas parašyta sudėtyje.

Ričardas

Ričardas paskelbė 156 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>