Kodėl taip išpopuliarėjo Naujamiestis?

Gyvenkite naujame nameDabartinis Vilniaus rajono Naujamiesčio populiarumas jau niekam nėra naujiena. Čia greitai parduodami butai Naujamiestyje, o žmonės labai nori kraustytis į šį rajoną. Tačiau tereikia pažvelgti 15 metų atgal ir pamatysime, kad taip buvo ne visą laiką. Galima pažiūrėti ir 10 metų atgal – skirtumai matysis jau tada. Tad kaip atsitiko, kad Naujamiestis, anksčiau buvęs nemėgiamas ir nuošalus, staiga tapo tokiu traukos centru?

Pavyzdys iš Vakarų valstybių

Apleistų, nepatrauklių ar tiesiog pamirštų rajonų vadinamoji "sofistikacija" prasidėjo Vakaruose. Kadangi centralizacija yra pasaulinis procesas, ir vis daugiau žmonių keliauja dirbti į miestus bei nepasilieka gyventi kaimuose, natūraliai didėja ir gyvenamojo patrauklaus bei patogaus būsto poreikis miestuose. Todėl nyra prikeliami pamiršti, seni, nustumti, tačiau geografiškai palankūs rajonai. Sakoma, kad Niujorke Bruklinas yra naujasis Manhetenas. Rajonas, kuris buvo laikomas prastesniu, dabar jau yra apgyvendinamas ir pačių turtingiausių bei stilingiausių naujakurių. Tuos pačius procesus galima matyti ir Berlyne, Paryžiuje, Briuselyje, netgi netolimoje Rygoje ir Taline. Žmonės ima gyventi kituose rajonuose ir natūralios kaitos dėka atsigauna daugiau mieto rajonų, miestai tampa saugesnis. Tas pats nutikę ir su Vilniaus Naujamiesčiu. Čia rinka dabar jau tokia atsigavusi, kad ir naujos statybos butai, ir pigesni butai iš senų daugiabučių yra greitai perkami.

Vis daugiau žmonių nori gyventi Vilniuje

Kodėl žmonės atvyksta gyventi į Vilnių? Kaip ir visame Vakarų pasaulyje, lieka mažesnis noras gyventi kaimuose ar provincijose, kur mažėja įdarbintų žemės ūkyje žmonių poreikis, kur taip pat traukiasi ir apskritai darbo rinka. Jaunimas iškart vyksta į didelius miestus studijuoti, o po studijų dažniausiai ten ir pasilieka. Taip pat į Vilnių atvyksta ir užsienio gyventojai, šis miestas yra draugiškas, tolerantiškas bei atviras daugybei dalykų.

Labiausiai traukia centras

Žinoma, daugiausiai dėmesio sulaukia centras. Čia visas kultūrinis, mokslinis ir kitoks veiksmas. Toks, koks susijęs su komunikacija. Pramoniniai rajonai labiau įsileidžia tik tuos, kurie ten dirba, o centras yra visiems. Tad ir norisi jame gyventi.

Industrija geriau negu pilys

Tačiau tenka rasti gyvenamąją vietą. O štai Naujamiestyje pramonės jau yra mažiau, todėl ten lieka daug vietos naujiems būstams. Tereikia susirasti patinkantį rajono kampą, rasti ten būstą ir gyventi. Tai yra beveik centrinis rajonas, pėsčiomis greitai nueisite į patį senamiestį. Taip pat čia labai patogu gyventi, nes yra viskas, ko reikia.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>