Kokios galimos rekuperatorių rūšys?

Rekuperatorius – įprastai du ventiliatorius turintis įrenginys, kuris šilumos mainų dėka tiekia ir šalina orą. Rekuperatoriaus naudojimas yra nepamainomas sprendimas, taupantiems šilumą. Rekuperacijos metu yra dalinai grąžinama elektros energija pakartotinam naudojimui. Norint įsigyti rekuperatorių rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie jums padės įsigyti tinkamo koeficiento rekuperatorių. Šiame įrenginyje taip pat gali būti įrengti įvairūs priedai, gerinantys jo darbą.

RekuperatoriaiRekuperatoriai gali būti plokšteliniai, rotoriniai bei atskirų srautų. Plokšteliniai rekuperatoriai perduoda šalinamą šilumą ir sušildo į patalpas pakliūnantį vėsų orą. Kodėl tokio tipo įrenginys vadinamas plokšteliniu? Nes jame oro srautai yra atskiriami plokštelėmis, kurios pagamintos iš šilumą praleidžiančios medžiagos. Tiesa, tokio tipo rekuperatoriai gali užšalti lauke esant minusinei temperatūrai. Nors tikimybė yra maža, stebėkite, ar rekuperatoriaus automatika esant šaltam orui uždaro lauko oro kanalą.

Rotoriniai rekuperatoriai pasižymi dideliu efektyvumo koeficientu, jie gali reguliuoti šilumos grąžinimo intensyvumą, o drėgmės grąžinimas leidžia nenaudoti oro drėkintuvų. Taip pat šie rekuperatoriai yra mažesni negu plokšteliniai, todėl namuose turite progą sutaupyti vietos. Visgi, rotoriniai rekuperatoriai pasižymi sudėtinga šilumokaičio konstrukcija. Jam reikia daugiau priežiūros, gali tekti dažniau keisti įvairias detales ar kitaip taisyti. Taip pat šis įrenginys naudoja elektros energiją, o jame maišosi tiek šalinamo, tiek tiekiamo oro srautai.

Atskirų srautų rekuperatoriai turi žemą efektyvumo koeficientą, o juose vanduo cirkuliuoja tarp dviejų šilumokaičių. Tokio tipo įrenginiai dažniausiai naudojami pramoniniuose objektuose, o šilumos perdavimas reguliuojamas keičiant skysčio tekėjimo greitį.

Pagrindiniai rekuperatorių privalumai yra ekonomiškas energijos naudojimas bei finansinių kaštų sumažinimas įrengiant vėdinimo sistemą namuose ar biure, o nežymus trūkumas – pradinės investicijos.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>