Kur naudojamas aliuminis

Kas renka metalą, žino, kad aliuminio profiliai yra itin vertingi, kadangi šis perdirbtas metalas gali vėliau būti panaudojamas kitiems dirbiniams. Aliuminio profiliai yra labai lengvi, be to, greitai lydosi. Todėl tai labai paprastai naudojama medžiaga, lengvai apdirbamas metalas. Kur jis naudojamas ir kas yra gaminama iš aliuminio?

Indų gamyba

Aliuminio gaminiaiSuskaičiuokite, kiek namuose, virtuvėje turite aliuminio indų. O gal jų jau net ir neturite? Tačiau tikrai turėjo jūsų tėvai arba seneliai, nes sovietmečiu aliuminio indai buvo tokie populiarūs, kad būtų buvę keista jų neturėti. Būdavo pardavinėjami ištisi aliuminio indų komplektai. Tarkime, aliuminio puodai. Pas daug ką galime pamatyti vieną didžiulį puodą, ant kurio labai gerai matosi nusėdusios kalkės. Taip pat nieko keista rasti ir mažiausią puodelį. Galiausiai – vadinamąjį „rundelį“ (nedidelį puodelį su ilga rankena), kuriame patogu virti padažą ar tirpint sviestą, bei aukštą ir keistą puodelį, skirtą kavai virti. O kaip gi stalo įrankiai? Iš minkšto aliuminio nepagaminsi peilio, nes jis nebus aštrus, be to, lankstysis. Tačiau, mėgstantys rankoje laikyti tikrai lengvą įrankį, mielai valgo su aliuminio šaukštu, šaukšteliu ar net sakute, taip pat samčiu.

Gartraukis

Pastaruoju metu labai populiari virtuvės puošmena – senovinis autentiškas gartraukis. Jis taip pat gali būti pagamintas arba iš aliuminio, arba iš plieno skardos. Tačiau geresnis yra iš aliuminio, nes tuomet nereikia sunkiomis konstrukcijomis tvirtinti plieninio gartraukio. Aliumininį galima pritvirtinti lengviau, paprasčiau, naudojant ne tokias brangias priemones, o gartraukis vis tiek laikysis, be to, ir metalo specifinis reljefas turės atskleisti praėjusio laikmečio dvasią.

Detalės įrenginiuose

Kai kurių dalykų, pagamintų iš aliuminio, mes tiesiog niekada nematome, nes jie atsiduria įvairių įrenginių viduje. Tik tada, kai išardomas automobilis ar koks nors buities prietaisas, paaiškėja, kad ten buvo nemažai dalių, pagamintų būtent iš šio lengvo metalo – aliuminio. Tai puikus daiktas, norintiems turėti lengvus prietaisus, gražius indus ar netgi aliuminio vamzdžius. Jeigu turite nereikalingo aliuminio, neišmeskite jo – geriau atvežkite priduoti, gausite pinigų.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>