Naktį važiuoti pavojingiau

Dieną keliuose ne taip ir ryškiai matosi bmw angel eyes, tačiau naktį tai atsiskleidžia visu gražumu, kadangi būtent tada išryškėja keliuose šviesos. Šviesos naktį – vienintelis patikimas orientyras, kai keliauti darosi vis pavojingiau ir pavojingiau.

Kai kurie vairuotojai važiuoja su netvarkingomis šviesomis

Kodėl būna pavojinga važiuoti? Neretai automobiliu lemputes tvarkingai veikia tik pas jus, o kelyje vis pasitaiko sutikti vairuotojų, kuriems taisyklės tarsi nė motais. Jie važiuoja nesidairydami, nors jų šviesos ir nėra taip gerai veikiančios arba net išvis neveikia. Tai visuomet kelia didelę grėsmę aplinkiniams dėl daugybės priežasčių.

Ne visada matosi kelio ribos

BMW lemposTamsoje važiuoti pavojinga gali būti ir dėl to, kad nebūtinai visada matysite, kur yra kelio ribos: kur pradžia, kur pabaiga. Jeigu kraštuose yra kažkokios linijos, tuomet gerai jas būtų matyti. Deja, kuomet kelias apsnigtas, arba kai neveikia automobilių šviesos, to net nematysite. Šalia kelių paprastai yra ir specialūs kuoliukai, ant kurių yra šviesą atspindintys atšvaitai. Visgi yra kasmet tokių istorijų pasitaikančių, kuomet automobiliai nuvažiuoja nuo kelio į griovius, ir tai dažniau nutinka tamsiuoju paros metu, kuomet prasčiau matosi arba visai nesimato aplinka, kurioje važiuojama.

Nesimato ant kelio kliūčių ir gyvūnų

Vienas didžiausių pavojų naktį, važiuojant tamsiu miškingu keliu, yra į kelią iššokti galintys žvėrys. Lietuvoje yra daug vietų, kur keliai vingiuoja per miškus, ir net nėra atitverta miškai nuo kelių. Būtent ten ir pasitaiko dažniau, kad ant kelio iššoka žvėrys. Net ir mažas paskutinę akimirką pastebėtas žvėrelis gali sukliudyti kelionę, jeigu staiga pastebėję kliūtį vairuotojas bandys jos išvengti ir nusuks nuo kelio, o galbūt išvažiuos į priešingą kelio juostą ir tokiu atveju bus automobilių susidūrimas. Tad tamsiuoju paros metu reikėtų itin vengti važiavimo miškais. Tačiau taip pat to vertėtų vengti ir kitokiu metu. Stengtis užtikrinti kuo geresnį apšvietimą, važiuoti su veikiančiomis ilgomis šviesomis, kuomet kelyje nesimato daugiau mašinų.

Gali apimti nuovargis ir mieguistumas

Kita priežastis avarinių situacijų nakties metu – tai pačių vairuotojų mieguistumas. Kai kažkas atsitinka ne visai tinkamo, kai tamsoje žmogus ima užsnūsti, galimos didelės nelaimės. Tad reikėtų vengti važinėjimo tamsoje nemiegojus. Geriau sustoti kažkur ir bent valandėlę pamiegoti, negu važiuoti paskutinius 10 kilometrų, esant visiškam apsimiegojimui. Taigi, tamsiuoju paros metu reikia išlikti budriems ir stengtis važinėti tik techniškai tvarkingu automobiliu.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>