Naujo buto įsigyjimas

Jei planuojate įsigyti nekilnojamojo turto, tikriausiai pats geriausias laikas tai padaryti yra būtent dabar. Pirkti senos statybos butą ar namą, kuris yra pasenęs tiek morališkai, tiek ir fiziškai, o kaina nuo naujos statybos namų skiriasi labai neženkliai, todėl šiuo požiūriu „Mano Užupio“ nauji butai yra kur kas pranašesni, už sovietinės statybos pilkoje masėje paskęstančius daugiabučius.

Neretai butai Vilniaus centre asocijuojasi su itin didelėmis šildymo sąnaudomis, tačiau tai yra visiškas mitas. Tiesa, jei įsigysite butą name, kuris buvo pastatytas tarpukariu, visai tikėtina, kad už šildymą teks pakloti apvalią sumelę kiekvieną mėnesį. Kaip bebūtų, su naujos statybos namais situacija visiškai kitokia – vienas iš svarbiausių šiuolaikinio būsto prioritetų yra būtent ekonomiškumas. Visi siekia taupyti ne tik pinigus, išleidžiamus mokesčiams, bet ir energiją, kuri yra neįkainojama. Žemės ištekliai yra riboti, todėl efektyvus energijos valdymas yra itin svarbus visiems jos gyventojams ir tiki visiškai neatsakingas žmogus galėtų nekreipti į tai jokio dėmesio.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują butą?

Norėdami nusipirkti gerą pastogę už protingą kainą, būtinai apsvarstykite keletą labai svarbių faktorių. Vienas iš jų – būsto ekonomiškumas, apie kurį jau šnekėjome anksčiau. Skaičiuodami būsto kainą, visuomet į skaičiavimus įtraukite ir jo išlaikymo kaštus. Taip galėsite pamatyti, ar ilgoje perspektyvoje investicija į butą yra naudinga. Sekantis dalykas, į ką būtina atsižvelgti – tai būsto lokacija. Net jei butas ir yra miesto centre, reikia objektyviai įvertinti situaciją, ar vieta, kurioje jis stovi, yra patraukli ir patogi. Pasidomėkite, koks viešasis transportas veža iki jūsų naujųjų namų, kokios parduotuvės, mokyklos, kitos viešosios įstaigos yra netoliese namų. Vien tik tai, jog butas yra prestižiniame miesto rajone dar nereiškia, kad jo lokacija yra patraukli. Juk jūs nenorite permokėti už pavadinimą, tiesa?

Galų gale, pasidomėkite kokios medžiagos buvo naudojamos įrenginėjant naują butą. Net jei iš pirmo žvilgsnio viskas ir atrodo gražiai bei kokybiškai, gali nutikti taip, jog vos po keleto metų butas prašysis kapitalinio remonto, o tai juk papildomos išlaidos.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>