Senos interneto svetainių dizaino tendencijos

Nauji puslapiaiKai tik atsirado internetiniu puslapiu kurimas, tai savaime buvo kažkas įdomaus, naujo. Internetas neturėjo tiek taisyklių, kiek dabar, tai buvo laukiniai vakariai, dar neužkariautas žemynas. O ką turime dabar? Taisyklių rinkinį, ir prognozes, kad kuo toliau, tuo mažiau galėsime daryti internete. Be viso to, dar ir tą didmiestyje egzistuojantį pojūtį, kur vieni yra labai stilingi, kiti niekaip nepataiko arba yra atsilikę… Kai kurios tendencijos interneto svetainėse tarsi savaime buvo populiarios ir paplitę, kai tik atsirado internetas ir pirmosios svetainės. Dabar jos atrodo juokingai, o kai kam gal ir nostalgiškai. Štai keletas keistų interneto svetainių dizaino tendencijų, buvusių anksčiau.

Comic Sans šriftas

Nors originaliai kurtas būtent tekstams į komiksus įrašyti, tačiau kažkokiu mistiniu būdu šis komiksų šriftas tam tikru metu tapo populiarus interneto svetainėse. Dabar niekas jo nenaudoja tam, tai atrodo kaip gėdinga dizaino klaida. Tačiau anuomet, prieš 15 metų, tai buvo puikus nusibodusio Times News Roman laikraštinio šrifto pakeitimui. Comics Sans buvo švelnesnis, draugiškas, kažkuo tarsi kviečiantis maloniai pasibūti internete.

Rėmeliai

Senuose interneto puslapiuose kiekviena meniu ir kitokia skiltis turėjo savo rėmelius. Kartais tai būdavo tiesiog rėmeliai rėmeliuose. Galbūt taip buvo dėl to, kad internetą dar sunkiai suvokėme, savinomės jo naudojimą, formavosi įpročiai. Tad ir svetainės tarsi negalėjo būti tokios tiesiog ką tik įmestos į orą. Reikėjo stabilumo, aiškumo. Tiesa, dauguma svetainių būdavo visai ne aiškios, o jų svetainės medis dažnai įtraukdavo per daug atšakų, Lietuvoje ir labai populiarių – misija, vizija, vertybės ir panašių deklaracijoms skirtų, kurių žmonės neskaito.

Žalias šviečiantis tekstas

Jis, o taip pat ir visa pirmųjų žaidimų stilistika buvo madinga. Iš tiesų, šis žalias teksto naudojimas tamsiame fone atėjo iš programavimo, nes pirmieji programavimo ekranai ir būdavo tokie, jie sveikesni akims negu juodos raidės baltame ekrane. Visgi, niekas dabar taip nedaro ir tai atrodo juokinga.

GIF'ai

Smagu, kad animuoti amžinai ratu besisukantys paveikslėliai, kitaip tariant Gifai buvo populiarūs ir tebėra populiarūs, tai atgimstantys, tai nuslūgstantys. Kaip ir pats GIF-as – tikras amžinybėss ratas.

Su Flash animacija sukurtos svetainės

Ateini į puslapį, o ten iškart vyksta animacija. Jeigu neveikia flash, tuomet turi kažką pasitvarkyti, parsisiųsti, nes išvis nieko nematai. Iš tiesų, ši programavimo kalba yra dar kartais naudojama ir dabar, tačiau jau tikrai nėra tokia populiari.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>