Šildymo pasirinkimai moderniems namams

GyvatukasAplinka, kurioje gyvename, iš dalies nusako ir mūsų gyvenimo kokybę. Daugeliu atvejų, geras sildymas ir šildymo sistemos mums yra labai svarbus dalykas. Kadangi esame šiauriečiai, iš visų jėgų nuolat stengiamės viską padaryti taip, kad tik nereikėtų dažnai drebėti iš šalčio, taigi, norime tikrai patikimų, gerų šildymo sistemų. Kita vertus, ne visada galime tokių tikėtis, jeigu įsikraustome į jau pilnai įrengtą butą, kuriame yra centrinis šildymas iš miesto. Tačiau, jeigu visgi šildymą bandytume pasireguliuoti ir pasidaryti patys, tuomet galėtume daug dalykų turėti tikrai visai sėkmingai. Vienas iš jų – būtų autonominis, patogus ir nebrangus šildymas. Dabar jį įsigyti labai paprasta, nes galime netgi užsisakyti iš interneto parduotuvių. Kokių šildymo pasirinkimų turi sau namus įsirenginėjantis žmogus?

Kondicionieriai

Pastaruoju metu mažuose butuose itin populiarus darosi sildymas, kuris tiesiog eina iš specialaus kondicionieriaus, dirbančio principu „oras – oras“. Šis prietaisas paprastai kabo palubėje ir šildo visą erdvę, o oro masės stumdosi po pastatą. Neseniai tokią šildymo alternatyvą savo namuose padariusi Jolanta sako, kad jai labai patinka tokia naujoji sistema. „Iš pradžių, kai man pasiūlė, tai aš netikėjau, nes išvis nežinojau, kad tokiu būdu gali būti kažkas šildoma, tai atrodo tikrai labai nerealu. Tačiau vėliau pamažu išsiaiškinau, kad viskas čia realu, ir kad žmonės iš tikrųjų būtent tokiu būdu prisišildo sau namus ir butus. Taigi, aš labai nudžiugau ir norėjau išbandyti. Iš tikro, esu iš tų žmonių, kuriems gali ir nebūti labai karšta, tačiau, kai ateina vasara, norisi atsigaivinti. Štai karštis tai man yra tikras peilis po kaklu, aš jo negaliu pakęsti ir norėčiau turėti dažniau galimybę nuo to karščio apsisaugoti. Tai man tas kondicionieriaus pirkimas patiko vien dėl to, kad žinojau, kad žiemą su juo ir atsivėsinti yra įmanoma“, – sako moteris.

Infraraudonųjų spindulių krosnys

Kiek mažiau Lietuvoje prigijusi sistema – tia infroraudonųjų spindulių krosnies. Jos atrodo tarsi paveikslai, kabantys ant sienų,m jie patys nėra įkaitę, galima liestis, niekas nenusidegins. O skleidžiami spinduliai įšildo visus esančius objektus, ir jie patys ima skleisti šilumą. Toks veikimo principas unikalaus ir taupantis energiją.

„Buržuika“

Senas klasikiniais variantas yra sena špižiaus krosnelė ir malkos, pamažu ten kraunamos. Tai yra ir gana jaukus sprendimas, patiksiantis tiems, kas nori namuose turėti tokį paprastą židinį.

Ričardas

Ričardas paskelbė 156 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Valdermaras

    Šildymo įrengimą pasirinkau dujinį, nes teko turėti bėdų su kieto kuro katilu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>