Staliaus gyvenimas

Kai tokios įmonės, kaip „Megrame Medis“ (jų svetainė: http://www.megramemedis.lt/produkcija/mediniai-langai ) imasi tiekti žmonėms pačią geriausią medžio produkciją, tuomet staliai, dirbantys savomis rankomis, patiria tikrai nemažą konkurenciją. Tačiau tikras stalius žino – jis bet kada taip pat gali dirbti tokioje įmonėje, ir netgi būti tos įmonės esminiu varikliu, nes rankų darbas taip pat visada yra labai brangus ir populiarus, kiekvienas nori sau tokios dovanėlės. Kalbamės su staliumi Kaziu, kuriam, kaip jis teigė, teko dirbti ir su http://www.megramemedis.lt/ , ir su kitais medienos tiekėjais, dirbinių gamintojais.

Gerbiamas staliau, kodėl jūs taip vadinatės? Ar gaminate tik stalus?

Juokingas klausimas, žinoma, kad gaminu ne tik stalus. Bet matyt tais laikais, kai ėmė vystytis medžio dirbinių pramonė, dar kaip visiškai individualus amatas, atliekamas tik žmonių rankų, tada tas pavadinimas ir gimė. Miegoti būdavo galima ir ant šiaudų kupetos, ir lopšyje, o štai stalas privalėjo būti tiesus ir lygus, medinis. Tikriausiai dėl to ir tapo ši profesija su tokiu aiškiu pavadinimu – stalius. Nors, žinoma, kad mano paslaugų spektre yra daug visokiausių dalykų, ir aš gaminu ne tik stalus, bet ir aibę kitų baldų, detalių, langų rėmų ir pan. Stalą jau net neatsimenu, kada dariau, tikriausiai žmonės greitai patys jį iš kur nors nusiperka.

Ko dažniausiai žmonėms reikia? Kokių gaminių, kurie būtų atliekami labiau rankomis, o ne pramoniniu būdu?

Paprastai išlieka poreikis, ir niekada nedings – nestandartiniams baldams, apdailos detalėms. Mediena yra labai maloni medžiaga, todėl jos kiekvienas nori į savo namus, tačiau reikia žinoti, kur ją panaudoti. Jeigu kažkas bando pritaikyti visus baldus išskirtinai savo namams, tai tada turi būti ir specialus užsakymas, tai negali būti kažkokie visiškai netinkami iš parduotuvės nupirkti baldai. Tam jau reikia priimti užsakymą, išsimatuoti ir daryti atskiras detales. Be to, žmonėms taip pat prireikia ir durų bei langų staktų. Irgi ypač tada, kai būna nestandartiniai kokie nors išmatavimai

O kaip pats atsidūrei šioje profesijoje? Kas pastūmėjo dirbti su mediena?

Pastūmėjo turbūt, visų pirma, nuostabi Dzūkijos gamta, kurioje užaugau. Medis, augantis šalia, man būdavo geriausias draugas ir mano smalsumo maitintojas – nuo mažų dienų iš medžio darydavausi visokius daiktus. Kaimynų vaikai pasidarydavo tik medinius kardus, o man norėdavosi būti geresniam už kitus, tai jau vaikystėje padariau kelis baldus.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>