Statome namą: kiek tai kainuos?

Norintiems suręsti savo trobą, pagrindinis pirmas kamuojantis klausimas būna namu statyba kaina. Kiek gi tai mums kainuos? Norint iš anksto žinoti namo statybos kainą, verta planuoti savo darbus, skirstyti į etapus, skaičiuoti medžiagų ir darbų kainą ir taip bandyti numanyti, kiek bendrai kainuos šis malonumas.

Planuokite darbus

Vienas pirmųjų žingsnių, kuriuos turite padaryti, galvodami apie savo namo statybas, tai tiesiog kai ką suplanuoti. Pirmiausia vertėtų pasidaryti tikrai kruopštų planą, kuriame paprasčiausiai numatytumėte terminus. Iki kada turi būti pabaigtas pamatas, kada karkasas, kada stogas, kanalizacija, apdaila ir pan. Nebijokite to, ką suskaičiuokite, nebėkite nuo tiesos. Geriau viską iš anksto sužinoti ir nuspręsti, ar jums tokie dalykai patiks. Gal dar paaiškės, kad nenorite gyventi statytame name, gal ir butas tiks. Na, o jeigu ilgų statybų planas negąsdina – tuomet pirmyn drąsiau, greitai bus galima pradėti.

StatybosTaigi, skaičiuodami tai, paskaičiuokite ir, kiek iš viso pinigų galite skirti statyboms, įtraukiant mažiausią sumą, kurią galbūt turite, ir didžiausią – kurią galbūt turėtumėte su paskolomis. Tada pabandykite paskaičiuoti, kiek pinigų galėtumėte skirti kiekvienam statybos etapui. Ar užteks visiems, ar ties kažkuriuo finansavimas nutrūks? Galbūt, jeigu nespėsite pilnai įsirengti kambarių, laikinai galėsite pagyventi tokiuose. Svarbu, kad padarytumėte karkasą, apšiltintumėte, įrengtumėte pagrindines dalis. Tiesiog taip gyvenant jau iškart susitaupys negu ilgai liekant name, kurį nuomojatės.

Rezervuokite tai, ko reikės

Kai kalbame apie rezervaciją, tai gal reikia akcentuoti ir ilgus terminus. Jeigu norite statyti namą, ir tai ką tik šovė į galvą, turbūt reikėtų pradėti realiai tą daryti po kokių metų. Iki to laiko galite susirasti gerą statybų įmonę ar kažkieno rekomenduotus statybininkus, projektuotojus ir kitus specialistus, kurių jums reikės šiame sunkiame darbe. Kodėl reikia iš anksto rezervuoti? Nes geri specialistai nesimėto, jie iš tiesų būna rezervuoti jau gerokai į priekį, jie visada turi užsakymų. Jeigu sugalvosite pavasarį statyti namą, tai už mėnesio bus sunkoka gauti gerus darbininkus, geras medžiagas. O dar popierių tvarkymas kiek užtruks… Viską planuokite visada atsižvelgdami į metų laikus. Tarkime, kol žiema, galima pradėti daryti projektus, sąmatas. Tvarkyti popierius. Tuomet, baigus tai tvarkyti, kaip tik bus pavasaris ir galėsite fiziškai pradėti statybas. Iš kitos pusės, kartais su popieriais tenka laukti taip ilgai, kad gal verta juos pradėti dėliotis jau rudenį.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>