Sužadėtiniai: kodėl ne visi turi šį statusą?

Suzadetuviu ziedaiSužadėtuvės – tai ceremonija, kuri poras suartina ir paruošia vedyboms, tačiau ne visi pereina šį tarpsnį. Su laiku vis daugėja porų, kurios kartu nusprendžia susituokti ir nei vyras, nei moteris nesiperša vienas kitam. Esant tokiai situacijai, sužadėtuvių tradicijos ir suzadetuviu ziedai yra nepanaudojami. Kodėl poros renkasi tokį kelią? Ar tai sunaikina visą romantiką?

Nusistovėjusių tradicijų būti sužadėtinių statuse atsisakymą dažniausiai lemia piniginis klausimas. Poros, norėdamos iškelti didesnę vestuvių šventę arba tiesiog pasilikti daugiau taupomų pinigų naujoms investicijoms, nusprendžia, jog sužadėtuvių žiedas nėra būtinas, jis kainuos daug, o stereotipiškai bus mūvimas vos metus. Tačiau yra porų, kurios nenori atsisakyti tradicijų ir žiedelį įsigyja už keliasdešimt eurų.

Kita priežastis, kodėl poros netampa sužadėtiniais – apkalbos. Nors ir atrodo, jog aplinkiniai turėtų džiaugtis dėl poros laimės, tačiau pasitaiko tokių atvejų, jog pagal žiedo dydį sprendžiama vaikino meilė merginai. Taigi, kam patiktų, jei jūsų kišenės turinį aptarinėtų kiekvienas gatvėje sutikras žmogus? Ir visai nesvarbu, jeigu pati mergina mėgsta minimalizmą – visuomenės teismas yra drastiškas.

Yra ir kita medalio pusė – nedėvėti sužadėtuvių žiedo vyresniems žmonėms reiškia tarsi pasityčiojimą iš tradicijų arba santykių nerimtumą – juk kam slėpti nuo visų tai, jog esate susižadėjusi? Pasitaiko ir naujoviškų tradicijų, kurios kai kuriose kultūrose yra itin senos. Pavyzdžiui, sužadėtuvių žiedus dėvti abiems partneriams. Įdomu, kaip į tai reaguotų mūsų šalies žmonės?

Taigi, kad ir koks būtų poros pasirinkimas, viešinti sužadėtuves ar jų nedemonstruoti, būtina prisiminti tai, jog tradicijos ir įpročiai su laiku kinta, reikia nebijoti naujovių ir priimti kiekvieno asmeninį pasirinkimą. Su romantika sužadėtuvių ceremonija nieko bendro neturi – jeigu pora jos nenori, turbūt nusprendė, kad investicijos į keliones ar ateities projektus yra vertingesnės nei sužadėtuvių žiedas.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Dovana

    Dovana kuri labiausiai nustebins merginą – tai žiedas sužadietuvių proga ant jos rankos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>