Tinkamas augintinių pašaras – geresnei savijautai

Gyvūnų maistasDar prieš dešimtmetį nebuvo tokio didelio maisto gyvūnams pasirinkimo, tačiau dabar pasirinkimo galimybės yra tikrai nemažos. Nieko nuostabaus, kad augintinių šeimininkai dažnai pasvarsto apie tai, kokie pasarai katems galėtų geriausiai pasiteisinti – juk iš gausybės įvairios siūlomos produkcijos ne visada yra paprasta išsirinkti patį tinkamiausią maistą. Visada svarbu atsižvelgti į individualius augintiniu poreikius – judrumą, amžių, taip pat ir sveikatos problemas, ir t.t. Visada bus galima rasti tokio ėdalo, kuris idealiai tiktų jūsų augintiniui, ir, didelė tikimybė, kad jūsų paieškos netruks labai ilgą laiką.

Įvairūs gamintojai gali pasiūlyti iš tiesų didelį maisto pasirinkimą, tad nieko nuostabaus, kad dažnai keliamas klausimas, kaip išsirinkti patį tinkamiausią ėdalą. Dažnais atvejais atsižvelgiama į tai, koks yra pašaro gamintojas, ir neretais atvejais tai gali leisti paprasčiau nuspręsti, ką vertėtų pasirinkti. Palanku pasidomėti, kokį kačių pašarą gali rekomenduoti interneto vartotojai – didelė tikimybė, kad rasite gana nemažai atsiliepimų bei rekomendacijų, tad skirkite šiek tiek laiko internetinei paieškai.

Skirtingo amžiaus kačių judrumas tikrai nėra vienodas, o reikalingas dienos kalorijų kiekis taip pat gerokai skiriasi. Maži kačiukai turi būti šeriami specialiu maistu, kuris paprastai yra kaloringesnis nei suaugusių kačių. Vyresnio amžiaus katėms reikėtų duoti mažiau kaloringą maistą, ir čia idealiai tinka toks pašaras, kurio kalorijų kiekis yra mažesnis. Jei katė yra sterilizuota, rekomenduojama rinktis specialų pašarą – tai padės palaikyti normalų katino svorį. Gana dažnais atvejais tenka pastebėti, kad sterilizuotos katės linkusios tukti, ir tuomet, jei bus parenkamas tinkamas pašaras, to tikrai bus galima išvengti.

Šiandien vis dažniau yra pasirenkamas toks pašaras, kuriame nėra grūdų, tokių kaip kviečiai ar mieziai. Kadangi katės iš prigimties yra plėšrūnės, svarbu yra tai, kad pašare būtų pakankamas mėsos kiekis. Paprastai ant pakuotės yra nurodoma, kokios yra jo sudedamosios dalys, tad tai gali padėti paprasčiau nuspręsti, kokia pasirinkimo galimybė gali būti pačia palankiausia. Jei nuspręsite pašarą pirkti internetu, tokiu atveju bus labai paprasta palyginti įvairius siūlomus pašarus, ir netrukus galėsite nuspręsti, koks pasirinkimas gali būti pačiu palankiausiu.

Kartais yra manoma, kad po kurio laiko katėms pašaras gali paprasčiausiai pabosti, ir todėl imama dairytis naujo ėdalo. Vis dėlto, katės nėra žmonės, ir joms nebūtina sudaryti vis kitokį valgiaraštį. Tinkamame kačių pašare yra visų maistinių medžiagų, reikalingų katėms, tad tuo atveju, jei pašas bus parinktas tinkamai, nereikės rūpintis jo keitimu. Tais atvejais, jei dėl tam tikrų priežasčių nusprendžiama pašarą pakeisti kitu, svarbu tai daryti palaipsniui. Idealu, jei seniau naudotą pašarą maišysite su nauju – tokiu būdu katės organizmas geriau prisitaikys prie naujovių. Geriausia šiuos pašarus maišyti maždaug dvi savaites, ir jau tuomet bus galima visiškai atsisakyti seno pašaro.

Kačių augintojai kartais stebisi, kodėl katė nenoriai ėda sausą maistą. Dažnais atvejais taip nutinka dėl to, kad katė gauna maisto nuo stalo, ar papildomai yra šeriama ir konservais ar mėsa. Vis dėlto, visada yra svarbu nuspręsti, kuris šių pasirinkimų gali būti geriausias, ir nereikės rūpintis, kodėl katė atsisako tam tikro maisto. Viskas bus daug paprasčiau, jei katė visada bus šeriama taip pat, ir tuo atveju, jei norėsite katę palepinti, galėsite rinktis specialius katėms skirtus skanėstus, tačiau visada svarbu pasirūpinti, kad katė jų negautų per daug, nes vėliau ji paprasčiausiai gali atsisakyti savo įprasto ėdalo.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>