Kam reikalingos sėjamosios?

Pastaruoju metu žemės ūkyje padidėjo grūdinių kultūrų auginimas, todėl tapo aktualios sėjamosios tam, kad pagreitinti sėjos darbus. Tik tinkamai ir laiku pasėtos sėklos gali išaugti ir duoti tokį derlių, kokio tikimasi. Taigi, žemės ūkio technikos svarba yra didžiulė. Vis dėl to, jei esate pradedantys ūkininkas tai jums gali iškilti klausimas – kam reikalingos sėjamosios?

Sėjamoji įrangaSėjamoji reikalinga atlikti labai svarbų darbą – įterpti grūdus į dirvą. Iš tinkamai įterpto grūdo išauga kokybiški javai. Juk kiekvienas žemdirbys svajoja apie didelį derlių. Beje, grūdai turi būti įterpiami tam tikru gyliu ir atstumu, todėl rankomis užsėti didelių teritorijų tikrai nepavyks, o štai su technikos pagalba darbai atliekami tiksliai pagal technologijas ir labai greitai. Tai reiškia, kad grūdai labai greitai įterpiami tiksliai taip, kaip reikia. Per trumpą laiką užsėjami dideli plotai. Tai labai didina darbo našumą, o ir sėklų prireiks gerokai mažiau. Taigi, žinant kam reikalinga sėjamoji, galima pereiti prie patarimų renkantis tinkamiausią.

Vienas iš pasirinkimų – mechaninė pakabinama grūdų sėjamoji. Sėkloms skirta talpa montuojama prie pat rėmo ir tokią techniką galima naudoti tiek kaip sėjamąją, tiek ir prikabinti kitus dirvos agregatus. Visi montavimo darbai trunka labai trumpai. Galima rinktis sėjamąją su automatiniu valdymu. Tai naudinga, nes galima įvesti reikiamą sėklų sėjimo intervalą dar našesniam darbui. Taigi, programavimo funkcija labai naudinga. Kitas pasirinkimas – pneumatinė sėjamoji. Norint tolygaus sėjimo, reikia rinktis būtent tokią. Veikimo principas susijęs su tuo, kad naudojamos orapūtės, kurios padeda išsėti sėklas tiksliai ten, kur reikia. Beje, pneumatinės sėjamosios dar gali būti skirstomos į pakabinamas ir prikabinamas. Kurią rinktis, priklauso nuo to, ko jūs tikitės iš tokios žemės ūkio technikos.

Šiuo metu sėjamųjų pasirinkimas yra labai didelis. Jos yra skirtingų funkcijų ir turi įvairias papildomas galimybes. Norint išsirinkti geriausią, reikia kreiptis patarimų į specialistus ar pardavėjus. Pagal jūsų vykdomą žemės ūkio veiklą (apdirbamų laukų dydį, papildomų funkcijų reikalingumą ir t.t.) jums bus pasiūlytas geriausias pasiūlymas įsigyti tinkamą sėjamąją.

Tiksliai ir laiku atliekami sėjos darbai labai svarbūs. Galima netgi sakyti, kad tinkamai ir laiku pasėjus grūdines kultūras – atlikta pusė darbo link sėkmingo derliaus. Tam tikslui pasiekti žemdirbiai imasi įvairių priemonių, tačiau neabejotinai labai svarbi žemės ūkio technika, todėl išsirinkus tinkamą sėjamąją galima darbus atlikti greitai ir efektyviai.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>