Mediniai miegamojo baldai: kodėl verta rinktis medžio masyvą?

Renkantis ir užsakant medinius baldus žmonėms aktualia tampa informacija apie gamybai naudojamas medienos medžiagas: ar miegamojo baldai yra pagaminti iš medienos ar iš medžio masyvo, kokia mediena, iš ko pagamintos plokštės, klijai ir pan. Faktas, kad gerai nuotaikai bei energijai įtakos turi patogus ir ramus miegas, tad miegamojo baldai turi būti „sveiki“.

Dažniausiai gamintojai pažymi, kad miegamojo baldai yra pagaminti iš medienos ar ekologiškų produktų, o skirtumai tarp baldų gamybai naudojamų medienos medžiagų tipų įvardinami retai. Pagal gamintojų pateikiamą informaciją galima išskirti 4 populiariausius baldų gamybai naudojamus medinių baldų medienos medžiagų tipus:

  • Faneruota mediena – medienos drožlių plokštės (MDP);
  • Laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP);
  • Vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF);
  • Natūralaus medžio masyvas.

Baldų gamybai naudojamų medienos medžiagų savybes ir jų tinkamumą miegamojo baldams apibūdina NATURBALDAI specialistai, gaminantys natūralaus medžio baldus nuo 1994 metų.

Pirmiausia apibūdinsime medienos drožlių plokštes (MDP). Faneruota mediena yra gaminama iš beržo ar kitos tarpusavyje suklijuotos smulkintos medienos: lukšto lakštų, drožlių, plokščių ir kt. Laminuotos medžio drožlių plokštės arba tiesiog laminuotos plokštės (LMDP) – tai laminuota plėvele dengtos medienos drožlių plokštės. Didžiausias minusas – LMDP ypač degi medžiaga.

Fanera lmdp plėvelė medienos gaminiai

Dar vienas dažnai baldų gamyboje naudojamų medienos medžiagų tipų – vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF). Pastarosios yra gaminamos iš medienos plaušelių – fibrų, gaminamų esant aukštai temperatūrai ir aukštam slėgiui, sauso presavimo būdu. MDF plokštės yra dengiamos natūraliu medienos lukštu, ir taip yra išgaunami įvairūs spalvoti ar natūralaus medžio tekstūros paviršiai.

vidutinio tankio medienos plausu plokstes

Visų baldų, pagamintų iš plokščių privalumas – kaina, nes MDP, LMDP, MDF baldai yra pigesni už baldus, pagamintus iš natūralaus medžio masyvo. Kaina yra pagrindinis kriterijus, sąlygojantis baldų iš medienos plokščių pasirinkimą, tačiau pastarieji baldai nėra atsparūs drėgmei, gali skleisti specifinį kvapą, pavyzdžiui, klijų – formaldehido. Patikrinti medienos medžiagų gamybai naudojamus komponentus, jų kokybę, natūralumą bei įtaką žmogaus sveikatai praktiškai neįmanoma. Dažniausi NATURBALDAI klientų nusiskundimai būna dėl medienos plokščių baldų skleidžiamo blogo kvapo ir dėl apsilupančių kantų. Medienos plokščių baldai tikrai tarnauja trumpiau, greičiau dėvisi, lyginant su medžio masyvo baldais, pastaruosius lengva atrestauruoti taip, kad atrodytų tarsi nauji. NATURBALDAI 20 metų darbo praktika patvirtino, kad miegamojo baldai iš medžio masyvo tarnauja mažiausiai 10 metų ilgiau nei baldai iš plokščių, jie nėra kenksmingi sveikatai, todėl šiandien įmonė baldus gamina tik iš natūralaus medžio masyvo.

Baldai iš natūralaus medžio masyvo – tai baldai, gaminami iš vientiso medžio lentų. Baldų gamybai naudojama medinių lentų masyvo kokybė tiesiogiai įtakoja baldų ilgaamžiškumą ir estetinį vaizdą, svarbu kaip medinės lentos yra išdžiovintos ir išpjautos. Natūralaus medžio masyvo miegamojo baldai yra vertinami dėl patvarumo, lengvos priežiūros ir ekologiškumo.

Natūralaus medžio masyvas

Mediniai miegamojo baldai yra gaminami naudojant įvairiausias medienos medžiagas, dažnai tam pačiam baldui pagaminti yra naudojami keli skirtingi medienos medžiagų tipai. Renkantis baldus reiktų žinoti jų gamybai panaudotas medienos medžiagas, kad tinkamai nuspręsti kokie miegamojo baldai turi puošti mūsų miegamojo kambarį bei teikti pasitenkinimą poilsiu.

Ričardas

Ričardas paskelbė 156 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>