Orų pokyčiai ir jūsų augintiniai

Taip, kaip rūpindamiesi savo sveikata kartais kulniuojame į vieną ar kitą vaistinę ir priklausomai nuo metų laikų perkame sau kažkokius papildus, vaistus, taip gali būti aplankoma ir vet vaistinė, perkant dalykus gyvūnams, susijusius su sezoniškumu.

Žiemą: apsauga nuo šalčio

Vaistų pardavimasNe vienas veterinaras Vilniuje yra susidūręs su situacija, kuomet gyvūnai atvedami su nušalusiomis galūnėmis arba stuburo peršalimu ir dėl to atsiradusiais uždegimais. Sveikiausiai žiemos šalčius pragyvena lauko neveisliniai šunys, taip pat šunys, kurie panašesni į savo pirmtakus: vilkus. Kuo šunys labiau veisimo būdu yra deformuoti ir nutolinti nuo pirmtakų, tuo jiems sunkiau išgyventi žiemą (o ypač kai jie laikomi, auginami namuose, šiltose patalpose). Labiausiai šaltis paveikia tuos gyvūnus, kurie tiesiog neturi pavilnės ir kurių kailis labai plonas. Tokius šunis žiemą arba rudenį, pavasarį, esant drėgmei ir šaltam vėjui, reikia apsaugoti juos aprengiant. Kai kurie šeimininkai to nesupranta ir galvoja, kad yra nesąmonė rengti šunis megztiniais, bet taip yra paprastai dėl to, kad jie patys tokių šunų veislių neturi ir nežino jų specifikos. Aprengti reikia ir mažus šuniukus, dar tik augančius. Taip pat reikėtų ypatingai saugoti taksų veislės šuniukus, nes būtent taksai dažniausiai turi stuburo uždegimus arba išvaržą, kadangi jie išveisti labai ilgu nestandartiniu stuburu, kuris yra gamtos požiūriu deformacija. Dėl to silpnesnė vieta, linkusi į problematiškumą. Taigi, drabužėlius šunims, kuriems jų reikia, galima įsigyti ir specialiose parduotuvėse, ir kai kuriose veterinarijos klinikose ar vaistinėse, ir įvairiose kitose vietose. Tačiau reikėtų neignoruoti to, kad žiemą šalta ir augintiniams. Beje einant ant sniego ar ledo mažesniems šuniukams, kai kurioms veislėms, rekomenduojama mauti batukus, kad sušalusios dalelės nežeistų plonos letenėlių odos.

Vasarą apsauga nuo erkių

Vasarą sniego nėra, tad nuo ko saugoti augintinį? Iš tiesų, vasarą augintinių tyko netgi kur kas daugiau pavojų ir rizikų nei žiemą. Pavyzdžiui, visokias ligas platinantys vabzdžiai. Apie tai reikėtų pagalvoti iš anksto ir nupirkti tepalą nuo erkių, paskiepinti ir kitaip pasirūpinti augintinio sveikata.

Vasarą ir pavasarį: apsauga nuo alergijų

Kai kurie gyvūnai yra alergiški tam tikriems augalams, jų žiedadulkėms ar vabzdžiams. Todėl reikėtų visuomet turėti su savimi pasiruošus Tavygil preparato arba kažkurio kito antialerginio vaisto. Mat alerginė reakcija gyvūną, lygiai taip kaip ir žmogų, gali labai paveikti ir netgi nužudyti. Jeigu, pavyzdžiui, bus sugelti išoriniai kvėpavimo organai, sutins gerklė, nosis, ir šuo negalės kvėpuoti.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>