Apie metalo meną

Ar šiais laikais kažkas rankomis dar daro metalinius daiktus? Jeigu užsuktumėte į svetainę http://www.vilniauskalviai.lt/ , sužinotumėte, kad tokį darbą propaguojančių dar tikrai yra. O ir ieškoti jų toli nereikia – jie dirba čia pat, kur mes gyvename, vaikštome, kažką veikiame. Ten yra ir Vilniaus kalviai, o kituose miestuose – kiti kalviai. Pirmą kartą gyvai sutikau žmones, kurie dirba su metalu, kai atlikinėjau praktiką vienoje vietoje, kur susirenka daug kūrybingų žmonių.

Metalo menas

Merginos, kurias sutikau, sakėsi studijuojančios metalo meną. Tai nuskambėjo gana keistai, ir kažkas iš mūsų, žinoma, nesusilaikė ir pajuokavo apie tai, kad čia yra „metalistės“. Iš tiesų, visa kūrybinė praktika parodė nuostabius rezultatus: metalistės pasirodė tikrai ne pėsčios ir galinčios pasiūlyti nuostabių meno dirbinių, kuriuos jos pagamino. Taigi, buvo smagu pamatyti, kaip atrodo metalo menas realybėje. Pasirodo, jo rezultatas yra tiesiog puikūs papuošalai.

Man labai patiko, kad kiekvienas metalinis papuošalas turėjo nemažai miško gėrybių elementų. Net nebuvau pagalvojusi, kad tokią puikią formą gali turėti įvairiausios sėklos, kurių yra miške. Taigi, kaip tik iš jų ir buvo padarytas ne vienas puikus vėrinys, atrodantis tikrai gerai. Taigi, smagu, kad galima turėti tokių puikių papuošalų kuriuose gražiai dera ir metalinės detalės, ir natūralūs gamtos produktai tiesiog iš miško. Net ėmiau pavydėti tokių gebėjimų – juk kam nebūtų smagu nuvykus į naują vietą imti ir padaryti kokį nors puikų produktą, parsivežti namo tokių šaunių lauktuvių – tiesiog visokių metalinių, medinių ir kitokių dirbinių, primenančių vietą, kurioje buvai.

Praktika: darbas su metalu

Jeigu ieškote kokių nors labiau praktiškų kalvystės pavyzdžių, tai galbūt jų rastumėte čia: http://www.vilniauskalviai.lt/balkonai.html. Tai metalo dirbiniai, turintys itin praktišką savo pritaikymą. Pavyzdžiui, balkono sienelė gali būti padaroma kalvio, išliejama ir iškalama iš metalo tokių formų ir išraitymų, kokių tik pageidaujama. Nebūtina pirkti standartinių detalių, visada jas galima užsisakyti ir gauti tikrai autentišką dirbtinį. Žinoma, šiais laikais kiekvienas rankų darbo produktas yra žymiai brangesnis už tokį, kuris daromas masiškai. Bet, jeigu turite galimybę, tai kodėl gi neapsupus savęs, savo aplinkos daiktais, kurie būtų originalūs, autentiški, o ne tokie, kokius galbūt turi visiškai kiekvienas pažįstamas.

Taip pat pas kalvį galima užsisakyti ir kitokių dirbinių, kurie būtų padaromi iš metalo. Tai gali būti ir įvairios tvirtinimui skirtos detalės, ir visokios kitokios tvorelės.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>