Dokumentai, be kurių neparduosite buto

ButaiUAB „Vilmestos projektai“ – daugiabučių namų projektus vystanti įmonė. Nauji butai Vilniuje, kuriuos parduoda „Vilmesta“, pasižymi ypatingu komfortu ir geromis kainos bei kokybės sąlygomis. Įmonė yra pelniusi klientų pasitikėjimą ir teigiamus atsiliepimus dėl savo vykdomų projektų įgyvendinimo. Įmonės veikla apima sklypų įsigijimą, daugiabučių ar kitos paskirties pastatų projektavimą, nekilnojamojo turto projektų valdymą, pardavimo, nuomos ir pastato įregistravimą ir pan. Vis dėlto, pagrindiniai „Vilmestos“ projektai išlieka visiškai naujų butų pardavimas, komercinių patalpų administravimas ir nuoma, individualių namų pardavimas. Na, o jeigu nusprendėte parduoti savo namą ar butą, turite žinoti, kokių dokumentų jums prireiks. Kadangi kiekvienas sandoris yra skirtingas, nuo jo priklauso reikiamų dokumentų sąrašas. Tačiau dažniausi dokumentai, kurių prireikia parduodant būstą, yra:

  • Pasas arba asmens tapatybės kortelė reikalinga jūsų tapatybei nustatyti. Jeigu dėl rimtų priežasčių šių originalių dokumentų neturite, parduodant butą galite pateikti laikinąjį pažymėjimą.
  • Nuosavybės teisę patvirtinantys būsto dokumentai. Šiuos dokumentus sudaro, priklausomai, nuo nuosavybės teisės, paveldėjimo liudijimas, teismo sprendimas, būsto pirkimo-pardavimo sutartis ir pan.
  • Nekilnojamąjį turtą patvirtinanti pažyma bei kadastrinių matavimų dokumentai.
  • Pas notarą gaunamas pastato energinio naudingumo sertifikatas.
  • Pažyma, patvirtinanti, jog neturite skolų komunaliniams mokesčiams kaip vanduo, elektra, bendrijos mokestis, šildymas, atliekų išvežimas ir pan. Jeigu skolų turite, jas būtinai turite padengti prieš parduodant butą ir turėti tai patvirtinančius dokumentus.
  • Bendrijos pažyma, patvirtinanti, kad atskirai jai taip pat neturite įsiskolinimų.
  • Teismo leidimo dokumentai, patvirtinantys, jog būstas gali būti parduodamas. Šio leidimo dažniausiai prireikia šeimai auginant nepilnamečius vaikus, o jį paruošti galite pas notarą.
  • Dar vienas reikalingas dokumentas – sutuoktinio įgaliojimas, kuris yra patvirtintas notaro. Kadangi įtvirtinus santuoką ir nusipirkus būstą jis dažniausiai tampa dviejų asmenų nuosavybe, norint namus parduoti, būtinas abiejų šeimoje esančių žmonių notaro patvirtintas įgaliojimas.

Daugiau informacijos – www.vilmesta.lt

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>