Energetinio efektyvumo link

Daikin kondicionieriaiŽengiant 2020 link pasaulis keliasi vis naujus ekologinius ir pastatų ergonomikos standartus. Vienas iš jų – pastatų pasyvumas ir taupumas energijai, šilumos varžos rodikliai. Statybų sektoriuje naujovės pristatomos kiekvieną mėnesį – tai būtina, siekiant pasiekti vis geresnius energetinio efektyvumo balus. Taigi, keli pagrindiniai būdai užtikrinti tokį rezultatą yra elektriniai šilumos valdymo įrenginiai ir pastato šiltinimas.

Šilumos siurbliai

Neretai ant pastato išorinės dalies galima pamatyti nedidelį inžinerinį kvadratinės formos prietaisą – šilumos siurblį. Dažniausiai visą mechanizmą sudaro tiek išoriškai matomos, tiek viduje paslėptos dalys, kurių dėka įrenginys gali veikti maksimaliu pajėgumu. Vienas didžiausių tokio sprendimo privalumų – paprastas įrengimas statybos ir postatybiniu metu. Nors šilumos siurblys yra itin geras kainos – šiluminių rodiklių santykio variantas, rekomenduojama, kad jis eitų šalia atskiros, pagrindinės šildymo sistemos. Dažnai šildymo siurblių savikaina atsiperka greitai, nors rinkoje ir vyrauja įvairios nuomonės apie tokių įrenginių našumą. Viena pagrindinių problemų – tinkamas montavimas ir įrenginio parinkimas.

Daikin šilumos siurbliai

Daikin – vienas geriausių savo srities produktų, Lietuvoje atstovaujamas kompanijos Industek, priklausančios Industrade grupei. Šilumos siurbliai oras oras apibūdinami kaip nedidelės kainos, itin našūs ir efektyvūs. Šie siurbliai iš savęs energijos nekuria, o pakeičia jos koncentraciją, energetiniai resursų kaštai sumažėja dvejais trečdaliais, su kuo seka ir mažesni komunaliniai mokesčiai. Šalia šildymo, šie siurbliai turi ir kitas itin reikšmingas funkcijas – viena iš jų yra kondicionavimas. Vasaros metu jie padeda užtikrinti gaivumą, tyrą orą namuose ir teisingą drėgmės koncentraciją, kas gali būti ypač svarbu mediniuose sodo namukuose.

Minėto prekinio ženklo sprendimas yra kone žemiausią resursų vartojimo rodiklį pasiekiantis pasirinkimas. Toks sprendimas pritaikomas gan plačiai: tiek Jūsų namui ar gyvenamam daugiabučiui, tiek ir verslo centruose ar kitos komercinės paskirties pastatuose, kur oro kondicionavimas yra ypatingai svarbus ir galintis itin nulemti pastato nuomos paklausą rinkoje. Šalia įvairiapusių naudų, paminėtina ir tai, kad ši sistema yra itin lengvai kontroliuojama, keičiant jos instensyvumą, temperatūros pokyčius skirtingais paros laikotarpiais. Jūsų sistema parduodama su jau joje įdiegta programine įranga, kad po instaliacijos galėtumėte kuo greičiau pradėti naudoti šį puikų būdą papildyti tradicinę šildymo sistemą.

Pastatų šiltinimas

Iš pažiūros labai panašūs pastatai gali turėti labai skirtingas šilumines varžas ir tai priklauso nuo jų šiltinimo sprendimų. Šiai dienai vienas optimaliausių variantų yra putų poliuretanas — tai naujausios kartos ekologiška, ilgaamžė šiltinimo medžiaga, garantuojanti visišką sandarumą ir puikią šiluminę varžą. Net nedidelis tokios medžiagos dangos sluoksnis gali kardinaliai pakeisti esamą situaciją, o kelių centimetrų danga ir visiškai sustabdyti šalto oro patekimą į pastato vidų. Ypatingai daug šalto oro pratenka pro viršutinę namo dalį, t.y. stogą. Šalia su tuo ateina drėgmė ir skysčių kaupimasis, pelėsis ir, galiausiai, ligos. Poliuretano putomis apšiltinti įmanoma tiek nuolydį turinčius stogus, tiek ir plokščius – abejas, vidinę ir išorinę dalis. Tai yra ekologiškas šiltinimo būdas, nes ši medžiaga reglamentais patvirtinta, kaip neturinti jokių normas pažeidžiančių nuodingų sudėtinių dalių kiekių. Būtina paminėti ir tai, kad šalia padidėjusios energetinės pastato varžos, šios putos leidžia sutaupyti – tradicičkai laikoma, kad toks sprendimas savo darbą dirbs net iki trisdešimties metų, o kai kurie gamintojai gali suteikti ilgametę garantiją. Šilti namai, ekologiška aplinka, ir, žinoma, padidinta garso izoliacija gali pakeisti pojūtį namuose labai stipriai. Nors toks šiltinimo būdas rinkoje taikomas jau ilgai, visi specialistai kartoja, kad teisingas namo šilumos rodiklio pasiekimas priklauso nuo montavimo darbų kokybės. Taigi, nesvarbu, ar jau namuose turite geoterminį šildymą ir šilumos siurblį renkatės kaip papildomą energijos šaltinį, ar planuojate daryti papildomą stogo ar pamatų apšiltinimą, būtinai konsultuokitės su profesionalais – juk sprendimo ieškote ne keletui metų, o nuo darbų kokybės tiesiogiai gali priklausyti Jūsų ir Jūsų šeimos narių sveikata.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>