Lipidogramos nauda mums

Širdies ir kraujagyslių ligos šiandien išties sudėtinga problema. Kasdien būtent nuo su širdies sutrikimais, tokiais kaip infarktas, ir kraujagyslėmis susijusių susirgimų miršta apie septyniasdešimt žmonių. Viena pagrindinių tokių susirgimų ir negailestingų diagnozių priežasčių – padidintas cholesterolio kiekis kraujyje, kurį būtinai reikia kontroliuoti. Nustatyti šio elemento kiekį kraujyje gali padėti lipidograma, apie kurią šiandien straipsnyje ir pakalbėsime.

Cholesterolis lemia mūsų sveikatą

Lipidų profilisMedicininių tyrimų laboratorija Medicina Practika didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizuoja akciją, kurios metu cholesterolio kiekiui kraujyje ištirti naudojamam tyrimui – lipidogramai – taikoma didžiulė nuolaida. Akcijos organizatorių atstovai teigia, kad svarbu ne tik žmonių sveikata, bet ir pažvelgti į tyrimą socialiai – išsiaiškinti, kaip žmogus pats vertina savo sveikatą ir ar vykdo pakankamą prevenciją užkirsti kelią tokiems susirgimams. Pagrindinis skirtumas, įvardinantis lipidogramos pranašumą prieš paprastą kraujo tyrimą, kurio metu nustatomas cholesterolio kiekis kraujyje, yra tai, kad lipidogramos metu aiškiai atskiriamas blogojo ir gerojo cholesterolio rodiklis. Paparasto kraujo tyrimo metu, žmogus gali gauti tiesą iškreipiančius rodiklius, kada cholesterolio kiekis kraujyje gali būti parodomas kaip esantis normos ribose, nors iš tiesų blogojo cholesterplio rodiklis gali smarkiai viršyti gerąjį. Lipidogramos nauda slypi tame, kad tyrimą atlikus sumažinama tikimybė ne tik susirgti kraujagyslių ligomis, bet tampa lengviau kontroliuoti svorį, odos būklę bei bendrą savijautą. Medicina Praktika tyrimų laboratorijos atstovai tikisi, kad akcija sulauks didelio dėmesio ir vis daugiau žmonių per šiuos kelis mėnesius atvyks pasidaryti tyrimą ir paskatins tą padaryti sau brangius žmones.

Kaip reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje?

Apskritai, savo kraujagyslėmis ir širdimi rūpintis reikia pradėti ne tik pasiekus rizikingą amžių (kuris taip pat nustatomas nevienareikšmiškai). Vertinant šiandienos jauniausios kartos mitybos įpročius, kyla grėsmė, kad ateityje širdies ir kraujagyslių ligų padaugės tarp jaunesnės kartos atstovų. Kaip rūpintis savo širdimi? Visų pirma, maisto papildai visada yra geras pasirinkimas. Širdį stiprinantys elementai, tokia kaip magnis, kalis būtini organizmui, todėl negaunant jų su maistu, reikia pasirūpinti jų gavimu iš papildų. Širdžiai ir visam organizmui stiprinti labai dažnai daktarai rekomenduoja žuvies taukus, naudojamus jau daugybę dešimtmečių. Tačiau niekada nereikia pamiršti, kad mityba yra vienas iš žmogaus davijautą ir svekatos būklę lemiančių veiksnių. Ne veltui egzistuija pasakymas – esi tai, ką valgai. Jeigu žmogus vartoja neribotus kiekius gyvulinių riebalų, raudonosios mėsos, kiaušinių, neriboja aliejuje kepto maisto kiekio – tikimybė, kad cholesterolio kiekis kraujyje pasieks kritinį – labai didelė. Kiekvienas turi atsiminti, kad geriausiai organizmas priima kuo mažiau apdorotą maistą. Svarbu gerti daug skysčių, vartoti pakankamai vaisių ir daržovių, grūdinių produktų, kurie iš organizmo valo šlakus ir visas kūną teršiančias medžiagas. Taip pat nereikia pamiršti, kad cholesterolio pasisavinimą organizme labai lemia ir genetiniai veiksniai. Jei žmogaus šeimoje būta asmenų, kentėjusių nuo širdies ir kraujagyslių ligų, labai realu, kad ir jo organizmas šią medžiagą perdirba daug sunkiau. Tokio žmogaus susirgimo rizika daug didesnė ir jis turi imtis atitinkamų priemonių, siekdamas ją kiek įmanoma labiau sumažinti. Lipidograma – labai gera proga įsivertinti cholesterolio rodiklius savo organizme ir ateityje labiau rūpintis prevencija.

Lipidogramos akcija – geriausi atsiliepimai

Mecidina Practica laboratorijos organizuojama akcija jau pasinaudojusi penkiasdešimt devynerių Audronė – labai džiaugiasi, turėjusi tokią progą. „Chlotesterolio tyrimus dariausi ne kartą gyvenime, tačiau visada kraujo rodikliai rodė, esą jis yra normos ribose. Pasirodo, blogojo cholersterolio kiekis jau seniai viršijo gerąjį. Tikiuosi didelės žalos organizmui toks ilgalaikis nežinojimas nepadarė“- teigia Audronė, šiandien kaip niekada didelį dėmesį skirianti savo mitybai, vartojamiems papildams ir poilsiui.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>