Skalbimas nuo A iki Z

Skalbimo mašinų remontas VilniujeJūsų skalbyklė sugedo ir dabar ją taiso? Nesigraužkite, skalbimo mašinų remontas Vilniuje gali jums leisti dar kartą permąstyti skalbimo abėcėlę. Gal skalbdami kažką ne taip darote? Gal tai kenkia skalbyklei, o gal jūsų skalbiniams. Štai nedidelis patarimų gidas, kaip skalbiant išgauti kuo geresnę kokybę ir džiaugtis tinkamais skalbimo pasiekimais.

Rūšiavimas

Pirmasis etapas prieš skalbiant, yra skalbinių rūšiavimas. Vieni žmonės turi vieną bendrą nešvarių skalbinių dėžę, kampą ar kibirą, o kiti jau iš karto viską rūšiuoja. Rūšiuojama pagal spalvas ir skalbimo temperatūrą. Taip pat ir pagal paskirtį. Nors balta ir plona tiek užuolaida, tiek jūsų apatinis trikotažas, to turbūt kartu neskalbsite. Arba virtuviniai rankšluosčiai – tvirti ir galėtų būti skalbiami su medvilniniais marškinėliais, bet iš tiesų juos norite skalbti žemoje temperatūroje, kad išliktų gaminio spalvos ir kokybė, o rankšluostį tiesiog virsite – kad žūtų visos bakterijos. Taigi, rūšiavimas yra atsakingas dalykas ir tą galima atlikti prieš skalbiant, arba visą laiką kaupiant rūbus.

Mirkymas

Jeigu norite būti tikri, kad visos dėmės išsiskalbs, prieš skalbdami galite skalbinius pamirkyti. Jeigu į mirkymo vietą dar ir įpilsite šiek tiek acto, arba įspausite citrinos rūgšties – tai labai teigiamai veiks jūsų gaminius ir tikriausiai greitai juos išsitrauksite jau tarsi šiek tiek praskalbtus. Mirkyti patariama šiltame vandenyje, bet ne aukštesnės temperatūros negu tas vanduo, kuriame skalbsite.

Skalbimas

Skalbiame viską pagal skirtingas programas. Vieni daiktai skalbiami labai karštame vandenyje, greitai, kiti žemoje temperatūroje, lėtai ir pan. Vieniems tinka vienokios apsukos, reikia daugiau greičio, kiti gali būti skalbiami tik labai atsargiai. Gera skalbimo mašina turi turėti visas funkcijas, kurias galėtumėte pasirinkti rankiniu būdu ir tai būtų puikus dalykas, norint skalbti tinkamai.

Džiovinimas

Pirmoji džiovinimo stadija yra dar pačioje skalbimo mašinoje, kai pasirenkame centrifugą. Tačiau ir po jos reikia džiovinti. Kai kurie žmonės turi specialias automatines džiovykles, kurios kaip reikiant pakaitina jūsų skalbinius. Kiti iškart džiausto viską ir pamažu leidžia išdžiūti skalbiniams.

Kai išdžiūsta

Išdžiaustyti ir išdžiuvę skalbiniai yra surenkami. Rūšiuojama arba iškart dar surenkant, arba šiek tiek vėliau. Surinkti skalbiniai yra išdalijami jų savininkams, arba dar toliau tvarkomi. Jeigu reikia lyginimo, jie keliauja po lygintuvu ir yra ten sutvarkomi. Jeigu nereikia to – iškart lankstomi arba kabinami ant pakabų. Patariama švarių rūbų nelaikyti toje pačioje vietoje su dėvėtais.

Ričardas

Ričardas paskelbė 155 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>